Strona głowna  /  Aktualności  /  w maju
w maju
data dodania: 2019-05-08 21:54:14

• 4 maja (wtorek) 2019r. dzieci z gr.V wzięły udział w uroczystościach Święta Flagi oraz Konstytucji 3-go Maja w Przedszkolu Miejskim nr 10

• 14 maja (wtorek) 2019r.  nasze przedszkole odwiedzi Teatr Gargulec ze spektaklem pt. ,, Ratujmy las”.

Piękne, bajeczne kostiumy - owady leśne i zwierzęta. Spektakl rozpoczyna się delikatną uwerturą baletową motyli. Główna postać to odważny Pan Biedronka. Czy uda mu się ocalić las przed zagładą? Wszystko w rękach naszych młodych widzów. Na pewno trzeba nauczyć szacunku do natury, źle postępującą dziewczynkę - scena lekcji przyrody.

• 20 maja (poniedziałek) 2019r.

Spotkanie z zoopsychologiem ,,Na straży praw zwierząt”
Z okazji zbliżającego się Dnia Praw Zwierząt dzieci spotkają się z zoopsychologiem, który przybliży im ideę przepisów dotyczących ochrony praw zwierząt, postępowania
w przypadku znalezienia bezdomnego lub rannego zwierzęcia, a także przedstawi działalność patroli interwencyjnych ratujących zwierzęta w potrzebie.

• 21 maja (wtorek) 2019r. tym razem dzieci z gr. III

wezmą udział w spotkaniu z dietetykiem.
Spotkanie będzie miało charakter warsztatów, podczas których przedszkolaki poznają piramidę żywienia (nie tylko teoretycznie!), wezmą udział w zabawie, a na koniec przygotują  posiłek z wykorzystaniem pysznych, zdrowych warzyw i owoców.

• 23 maja (czwartek) 2019r. obchodzimy urodziny żółwia Franklina.

• 24 maja (piątek) 2019r.  dzieci z gr. V wezmą udział w Pruszkowskiej Olimpiadzie  Przedszkolaków

• 29 maja (środa) 2019r. z okazji Dnia Dziecka zabieramy wszystkie nasze przedszkolaki na autokarową wycieczkę  do ,,Chatki marzeń”  (Głosków k/Piaseczna)

• W maju  odbędzie się również koncert muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej ,, Azymut” w Pruszkowie