Rekrutacja 2020/2021

REKRUTACJA - POTWIERDZENIE WOLI

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola powinni  potwierdzić wolę przyjęcia do danej placówki.

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola będzie się odbywało przez system rekrutacji w  dniach od 4 maja do 8 maja 2020r.

Komunikat w tej sprawie pojawi się w systemie 30 kwietnia.

Komunikat w sprawie rekrutacji do żłobków, przedszkoli i szkół

w roku szkolnym 2020/2021

Dbając i bezpieczeństwo pracowników placówek oświatowych oraz mieszkańców Pruszkowa, którzy będą zapisywać swoje dzieci do pruszkowskich przedszkoli, żłobków i klas I szkół podstawowych, zasady rekrutacji zostają dostosowane do obecnie panującej sytuacji.

W dniach 16 – 30 marca br. odbędzie się tylko rekrutacja elektroniczna:

Żłobki poprzez stronę: pruszkow.nullo.pl

Przedszkola przez stronę: pruszkow.formico.pl

W związku z trwająca rekrutacją informujemy, że zgodnie z pismem Ministra Edukacji Narodowej z dnia I7 marca 2020 r., rodzice w dniach 30 marca – 08 kwietnia mogą skorzystać z dwóch sposobów składania wniosków:

1. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki ( w godz. 9:00-15:00)

Wydrukowane wnioski do placówki pierwszego wyboru rodzice mogą składać w zamkniętych kopertach. Koperta składana przez rodziców powinna być opisana : imię i nazwisko, numer  telefonu oraz adres poczty elektronicznej.

Potwierdzenie złożenia wniosku rodzice otrzymają pocztą e-mail.

W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: postawione pudełko na koperty, płyn do dezynfekcji rąk, ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku.

1. Wysłanie wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki.

Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie

telefonicznie:  22 758-68-53

mailowo : pm9moniuszki9.pruszkow@op.pl

Rodzice, którzy nie zdążyli skompletować dokumentów i w związku z epidemią nie mogą uzyskać  potrzebnego zaświadczenia pracodawcy mogą przedłożyć dokument  w późniejszym terminie. Na potrzeby rekrutacji złożą oświadczenie.

Termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola nie uległ zmianie: 30.03.2020r.- 08.04.2020r.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkołach i klas I – wnioski do pobrania na stronach szkół oraz na stronie Miasta. Wydrukowane wnioski rekrutacyjne należy złożyć w szkołach, w terminie od 30.03. do 08.04.2020 r.

Prosimy również o śledzenie naszej strony https://www.pruszkow.pl, gdzie na bieżąco będą ukazywały się wszystkie komunikaty.

Zgodnie z Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12.03.2020r. do 25.03.2020 r.

Rekrutacja do przedszkoli będzie przeprowadzana zgodnie z następującymi kryteriami:

- ustawowymi (po 30 punktów za każde z kryteriów):

1. wielodzietność rodziny kandydata;
  2. niepełnosprawność kandydata;
  3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
  4. niepełnosprawność obojga  rodziców kandydata;
  5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
  6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
  7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

- samorządowymi, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określa je Uchwała Nr IV.44.2019 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 24 stycznia 2019 r.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji będą udzielali dyrektorzy pruszkowskich placówek i Wydział Edukacji pod nr telefonów: 735-87-52, 735-87-32

Uchwała Nr IV.44.2019 Rady Miejskiej w Pruszkowie w sprawie kryteriów naboru do przedszkoli i oddz. przedszkol. w szkołach podstawowych

Harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym w roku szkolnym

Oświadczenie do kryterium dochodowego