To takie proste!
Strona głowna  /  Opieka i Edukacja
Opieka i Edukacja

Przedszkole nasze zapewnia dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji bezpieczeństwa. Prowadzone w ciągu dnia zabawy i zajęcia wspomagają, ukierunkowują rozwój dzieci zgodnie z ich możliwościami. Dążymy do osiągnięcia przez dzieci dojrzałości szkolnej. Pracujemy z dziećmi w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego.
Od kilku lat skupiamy się na przekazywaniu dzieciom wiedzy o otaczającym świecie, rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych i ekologicznych, na życzliwej współpracy z rodzicami tworząc klimat sprzyjający wzajemnemu zaufaniu w procesie wychowawczym. Wprowadzamy do naszych programów nowatorskie metody pracy – jak: „Ruch rozwijający” W. Sherborne, matematykę E. Gruszczyk – Kolczyńskiej i wiele innych ciekawych metod pracy z dzieckiem. Realizujemy szereg programów i projektów, m.in.:

• program „Przyjaciele Zippiego”
  • program edukacyjny propagujący zdrowe żywienie „Kubusiowi przyjaciele natury”
  • program edukacyjny „Safety smart” – „Mój bezpieczny świat”
  • program profilaktyki przeciwpróchniczej
  • program edukacyjny „Czytam, liczę, poznaję świat – wychowanie do czytelnictwa” oraz „Edukacja matematyczna z przyrodą”
  • program wczesnej profilaktyki uzależnień i przemocy „Cukierki”
  • program wczesnej profilaktyki i uzależnienia od mediów „Magiczne kryształy

Staramy się, aby dzieci dobrze się czuły w przedszkolu, a rodzice byli zadowoleni z naszej pracy. Na stałe współpracujemy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, zapewniają pomoc dzieciom i rodzicom w pokonywaniu zaburzeń występujących w procesie wychowawczym. Przedszkole zatrudnia psychologa i logopedę.

Chętnie wspieramy różne akcje charytatywne:

• akcja świątecznej zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta „Zostań Świętym Mikołajem”,
  • zbiórka nakrętek – wsparcie dla dziewczynki chorej na nowotwór,
  • akcja charytatywna "Paczka dla zwierzaczka",
  • zbiórka makulatury, baterii,
  • udział w akcji „Góra Grosza”,
  • udział w akcji „Godzina dla Ziemi”.

W przedszkolu odbywają się dla wszystkich dzieci:

• przedstawienia teatralne,
  • koncerty muzyczne,
  • zajęcia umuzykalniające,
  • wycieczki, spacery i imprezy okolicznościowe (zabawa z Mikołajem, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Dzień Misia, Dzień Dziecka i wiele innych),
  • przedszkole organizuje pikniki rodzinne oraz szereg ciekawych wycieczek wyjazdowych dla dzieci,
  • w bieżącym roku organizowany jest cykl spotkań dla dzieci z różnymi zwierzętami.

Czym możemy się pochwalić

• miła, serdeczna atmosfera, zapewniająca poczucie bezpieczeństwa i akceptacji
  • wysoko wykwalifikowana, doświadczona kadra pedagogiczna
  • zgrany personel, wrażliwy na potrzeby dzieci