Podstawowe info.

Choroba dziecka

• Dzieci z objawami choroby, chore zakaźnie lub z gorączką zostawiamy w domu. Prosimy nie przyprowadzać dzieci przeziębionych. Katar to również choroba. Pamiętajmy o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie zarażenia. W początkowej fazie choroby dziecko najbardziej zaraża kolegów.
  • Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.
  • W przedszkolu nie dokonuje się żadnych zabiegów lekarskich ani nie podaje leków.

Odzież

• Odzież dziecka powinna pozwalać na swobodę podczas zabaw i zajęć. Ubieramy dziecko praktycznie i wygodnie. Odzież nie może krępować ruchów dziecka.
  • Ubranie i obuwie powinno być łatwe do zakładania , tak by dziecko mogło samo swobodnie się ubrać i rozebrać.
  • Należy się liczyć z faktem, iż podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym lub na innych zajęciach ubranie może się odrobinę pobrudzić, dlatego nie zakładamy dzieciom „najlepszych” i „najdroższych ubrań”.
  • Zwracamy się z prośbą o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na dworze. W słoneczne dni pamiętajmy o odpowiednim nakryciu głowy.

Sen i odpoczynek

W przedszkolu dzieci z grupy I i II korzystają z poobiedniej drzemki. W związku z tym prosimy o przyniesienie podpisanego kocyka.

Pozostałe dzieci również mają chwile wyciszenia i odpoczynku w postaci słuchania bajek, muzyki relaksacyjnej lub zajmują się cichą, spokojną zabawą na dywanie.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci

• Dzieci powinny być przyprowadzane do godziny 8.00. O późniejszym przyprowadzeniu dziecka do przedszkola należy powiadomić przedszkole. Chcemy, aby Państwa dzieci miały możliwość uczestniczenia w pełnej ofercie przedszkola i nie były narażone na stres związany ze spóźnieniem się na trwające już zajęcia.
  • Podczas przyprowadzania i odbierania dziecka należy osobiście przekazać dziecko nauczycielce danej grupy lub dyżurującej. Nigdy nie wolno pozostawiać dziecka samego w szatni.
  • Do obioru dziecka przez osoby inne niż rodzice / prawni opiekunowie konieczne jest pisemne upoważnienie.
  • Rodzic powinien pomóc dziecku rozebrać się po przyjściu do przedszkola, a po południu ubrać, ale nie należy nie wyręczać  go nawet wtedy, gdy czyni to niezdarnie.
  • Odbierając dziecko z ogrodu przedszkolnego  prosimy o zamykanie furtki.
  • Prosimy również o niepozostawanie z dzieckiem na terenie placu zabaw po odebraniu pociechy z przedszkola.

Rozstanie z rodzicami

• Pożegnanie w szatni powinno być krótkie: uśmiech, buziak i pa-pa. Prosimy nie wracać się, gdyż to niepotrzebnie rozżala dzieci.
  • Drogi rodzicu, nie wymuszaj na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu. Poczekaj, aż samo zacznie mówić.  Nie pytaj, co i ile dziecko zjadło, ale z kim i w co się bawiło.

Posiłki

• Rodzic ma obowiązek zgłosić występowania wszelkich alergii pokarmowych dziecka i przekazanie wychowawcom stosownego zaświadczenia od lekarza ze wskazaniem niepożądanych w diecie alergenów.
  • Z uwagi na to, iż zapewniamy dzieciom całodzienne wyżywienie prosimy o nieprzynoszenie ze sobą własnych posiłków, napojów ani słodyczy.
  • Prosimy o zgłaszanie nieobecności dziecka do godz. 8.00

Szatnia

Każde dziecko posiada swój oznaczony wieszak i półkę na buty, w związku z tym prosimy o utrzymywanie w wyznaczonym miejscu porządku oraz przyniesienie worka z kompletem ubrań na przebranie.

Higiena

• Prosimy o systematyczne dostarczanie chusteczek higienicznych w pudełku.

Rodzice zapewniają dziecku:

• kocyk cienki  w ciemnym kolorze podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka (3 i 4 latki),
  • ręcznik materiałowy z przyszytą zawieszką (podpisany),
  • kapcie, podpisane; najlepiej zapinane na rzepy (wszystkie grupy),
  • zapasowe majtki, bluzkę z krótkim rękawem, bluzkę z długim rękawem, rajstopy,skarpetki, długie spodnie - włożone do woreczka (wszystkie grupy),
  • 2 pudełka chusteczek higienicznych.

Pozostałe

• Informacje na temat potrzebnych dzieciom w roku szkolnym artykułów papierniczych otrzymają państwo na pierwszym zebraniu z wychowawcami grup.
  • Karty pracy dla dzieci na rok szkolny 2023/2024 zostaną zakupione przez przedszkole (opłaty rodzice dokonają we wrześniu).
  • Pierwsze zebranie z rodzicami odbędzie się na początku września.
  • Przypominamy rodzicom, że przyprowadzanie dzieci odbywa się  do godz. 8:00.
  • Rodzice zobowiązani są do wprowadzenia kodu rejestrującego pobyt dziecka po wejściu do przedszkola oraz przy wyjściu